• 3D ultrazvuk - zbytočnosť, riziko?

    Dobrý deň,
    zaujímalo by ma, čo si myslíte o 3D ultrazvuku. Boli sme presvedčení, že chceme ísť a vidieť bábo aj týmto spôsobom, keď už nám to doba umožňuje, ale veľmi ma odradila sestrička u gynekológa, ktorá sa pohoršovala nad tým, že chcem ísť dieťa zbytočne vystavovať žiareniu a že na čo to chceme... Existuje nejaké riziko pre dieťa pri 3D alebo 4D ultrazvuku? Ďalší dôvod bol aj ten, že sme chceli vedieť pohlavie bábätka, lebo môj doktor sa v 23.týždni vyjadroval, akoby to bola rarita vedieť to v tomto štádiu identifikovať...aj keď viem, že to nie je tá najdôležitejšia informácia, predsa len nás to zaujíma :-) Tiež som niekde čítala, že na 3D ultrazvuk sa odporúča ísť do 23.týždňa, lebo že potom to už nie je tak dobre vidieť, keďže bábo má menej miesta - aký máte na to názor?
    ďakujem

    Dobrý deň,
    ultrazvukové vyšetrenie je plne bezpečné a mne sa páčia plne informované sestričky, ktoré sa v tom takto vyznajú.
    3D a 4D ultrazvuk je bezpečný.