Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Zvysene HCG

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, chcela by som sa opytat na problem zvyseneho hormonu 3 beta HCG. Som v II. trimestri tehotensta a som po vysetreni AFP a skriningu. Dnes ma kontaktoval lekar, ze moj vysledok je negativny, ale mam zvyseny hormon 3 beta HCG, takze mam prist na osobnu kozultaciu. Som po IVF, kedze mojmu manzelovi diagnostikovali rakovinu. Co moze byt pricinou zvyseneho HCG, ak ostatne hodnoty vysetreni su negativne? Mam 31 rokov. Je riziko spojene aj vekom? Ake riziko pre dieta to znamena?
  Dakujem za Vasu odpoved

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  hodnoty sa musia dať do súvislostí a vypočíta´t na základe nich individuálne riziko. Ak je riziko nízke, nič sa nedeje ak je vyššie ako 1:1000 tak je vhodné zvážiť genetickú konzultáciu.

Podobné otázky

 • Zvýšené HCG a triple test negatívny

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, zaujímalo by ma čo to pre mňa znamená, sestrička mi povedala že testy boli negatívne ale je tam zvýšená hladia HCG, s Dr som ešte nehovorila, mám isť na konzultáciu na genetiku. S manželom už máme jedno zdravé 5 ročné dieťatko,
  Triple testy mi odoberali v 16tom týždni, podľa merania na sone bolo dieťatko podľa dr menšie. Za odpoveď ďakujem..

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  jednotlivé hodnoty nás nijako nezaujímajú, doležitý je celkový výsledok, vypočítané riziko trizomie. Ak je vyššie, potom je potrebná konzultácia.