• Zvysene HCG

    Dobry den, chcela by som sa opytat na problem zvyseneho hormonu 3 beta HCG. Som v II. trimestri tehotensta a som po vysetreni AFP a skriningu. Dnes ma kontaktoval lekar, ze moj vysledok je negativny, ale mam zvyseny hormon 3 beta HCG, takze mam prist na osobnu kozultaciu. Som po IVF, kedze mojmu manzelovi diagnostikovali rakovinu. Co moze byt pricinou zvyseneho HCG, ak ostatne hodnoty vysetreni su negativne? Mam 31 rokov. Je riziko spojene aj vekom? Ake riziko pre dieta to znamena?
    Dakujem za Vasu odpoved

    Dobrý deň,
    hodnoty sa musia dať do súvislostí a vypočíta´t na základe nich individuálne riziko. Ak je riziko nízke, nič sa nedeje ak je vyššie ako 1:1000 tak je vhodné zvážiť genetickú konzultáciu.