Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,163 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Otehotniet

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, chcem sa spytat, ci je mozne otehotniet, ak mal priatel prsty od semena, nasledne si ich do sucha utrel a az potom ma nimi zacal drazdit. Dakujem

Podobné otázky

 • Aká je šanca

  , Autor: Karikari

  Dobrý deň. V období ovulácie mi partner asi 6krat strcil špičku údu do vagíny. Naposledy ejakuloval deň predtým a potom močil. Je nejaká sanca otehotnieť ak by sa stihli počas tej krátkej doby vylúčiť nejaké kvapky lásky? Obaja mame 16 rokov.

 • Otehotnenie po sekcii

  , Autor: SimGas

  Dobrý deň p. Doktor. Po akom čase môžem otehotnieť po sekcii. Ďakujem.

 • Plánovanie tehotenstva

  , Autor: som

  Dobrý deň,

  Práve užívam 2x denne doxyhexal kvôli zápalu maternice, ktorá sa síce histológiou nepotvrdila, ale podľa nálezu na hysteroskopii je zápal prítomný. Atb mám užívať 20 dní. Potom by som chcela otehotnieť. Chcela by som sa opýtať koľko sa odporúča počkať s tehotenstvom po doužívaní atb keďže podľa príbalového letáku sa nemá užívať v tehotenstve ani pri plánovaní.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  myslím, že bude stačiť počkať na ďalší menštruačný cyklus po vysadení doxyhexalu. Takže doužívate lieky, počkáte na ďalšiu menštruáciu a môžete bezpečné otehotnieť.

 • Tehotenstvo a ockovanie dietata

  , Autor: MajaKory

  Dobry den,

  chcem sa prosim opytat, ci je nutne odkladat tehotenstvo z dovodu povinneho ockovania starsieho surodenca v 15. mesiaci - vakcina MMR. Moze mat toto ockovanie nejaky vplyv na tehotnost, navyse ak zena ockovane dieta stale dojci? Inymi slovami, je OK byt tehotna a dojcit mladsieho surodenca, ktoremu bola podana MMR vakcina?
  Dakujem,
  MK

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  dojčenie je antikoncepcia, síce nie 100% ale je, aby ste neriešila, ak by sa Vám nedarilo otehotnieť. MMR vakcína je živá vakcína, podľa záznamov dochádza po podaní vakcíny 7-28 dní k vylučovaniu malého množstva vírusu rubeoly, nebol však dokázaný prenos na inú osobu. Vy ste okrem toho zaočkovaná proti rubeole, takže Vám riziko nehrozí.
  Ale ak chcete 100% istotu, počkajte mesiac po zaočkovaní a potom môžete otehotnieť, ale pri dojčení je to naozaj menej pravdepodobné, že sa to podarí.

 • da sa otehotnut ?

  , Autor: .---

  dobrý deň chcem sa spýtať či može frajerka otehotnieť ked ja som bol v boxerkach a frajerka v nohavičkách a kvapky lasky a kusok spermie sa dostali na moje boxerky a je dost mozne ze aj na jej nohavičky lebo boli pohlavne orgány oprete o seba, je šanca na otehotnenie ?