• oneskorený vývin plodu 2

    , Autor: marfulik

    dobrý deň,
    ešte raz sa na Vás obraciam s prosbou. Po 2 týždňoch som bola na kontrole a výsledkom bolo uterus v AVF, v cavu uteri pl vačok prav tvaru 17 mm( predtým14mm) s prít.žltkový vačkom 7mm( 4,5mm), ale žiaľ zatial fet štruktury nediff. Znova mi dal kontrolu o 7-10 dni.Je možné, že všetko rastie a plod opäť nevidel? Je o príznak zamlčaného potratu? Mám byť v pohode, vraj sa to môže zmeniť. No ja už nedokážem ani pozitívne myslieť, skôr som to vzdala a myslím si,že je všetko stratené....v sebe nosím už len mŕty plod.
    ďakujem za skorú odpoveď.

    mám 34 rokov a čakám svoje prvé dieťa. Troška ma vystrašila diagnóza gynekológa.
    27.09 som ma PM a 04.11 som bola na vyšetrení a na sone bolo všetko v poriadku.( dovtedy ma boleli prsia, cítila som tlaky v podbrušku) 12.11 som bola na sone a vtedy mi doktor povedal, že mala by som byť v 7 týždni, no plod na sone vyzeral na 5/6 ( grav intraut in hebd 5/6p USG). Oznámil mi, že sa to môže upraviť, ale pripravoval ma i na potrat.Nezdalo sa mu, že zrazu prsia prestali byť take citlivé a prestali i bolesti v podbrušku. Predpísal mi Duphaston - odvtedy sa bolesti opäť objavili. Mám to brať ako pozitívny prejav? Kázal mi byť v pohode a veľa spať. No nedá sa byť pokojný, keď sa môže stať, že oň prídem. Je to bežné, že sa plod prestáva vyvíjať? Môže sa to upraviť? Podotknem, že ten týždeň som bola v značnom strese.o 2 týždne si mám prísť pre ,,rozsudok"

    Odpovedá MUDr Jozef ZáhumenskýDobrý deň,
    áno je pravdepodobné, že sa plod potratil, uvidí sa na kontrolonom ultrazvuku. Až 20% plodov na začiatku tehotnosti sa potratí, vždy ide o geneticky nezdravé zárodky a je to prírodný výber. Uvidíte na ultrazvuku, či to porastie alebo nie.

    Dobrý deň,
    je to možné, že plod naozaj nežije, uvidíte. Nedá sa to nijako ovplyvniť, dá sa iba počkať. Až 20 % plodov sa takto potratí v I. trimestry, je to bežný jav, prírodný výber, asi plod nebol zdravý.