• Vysoka nuchalna translucencia

    Dobry den, mojej sestre (15tt tehotenstva) v 12 tyzdni pri USG zistili nuchalnu translucenciu 4,5 mm. Vzhladom na abnormalnu nosovu kosticku a vysoke riziko Downovho syndromu podstupila odber choriovych klkov s vysletkom nepotvrdzuje sa trizomia 13,18,21 chromozomu. Na webe som sa docitala ze NT byva casto vyssia aj pri vyvojovych chybach srdca a prii 200 dalsich odchylkach, vsak uz nikde neviem najist pri akych. Nemate s tym nejake skusenosti o co by este mohlo ist, resp. kde by som tuto problematiku mohla najist(aj na anglickych strankach). Dakujem za odpoved . E.

    DObrý deň,
    určite je vhodné tehotnosť ešte zvýšene sledovať, je tu zvýšené riziko roznych vrodených chýb. Sestra by mala absolvovať ultrazvuk na najvyššom pracovisku (Kramáre, Košice atď), najlepšie opakovane. Srdiečko plodu by mohol prezrieť niekto so skúsenosťou s fetálnou echokardiografiou.