• Streptokok agalactiae

    Dobrý deň. Z výteru z pošvy v 36. tt mi bol zistený Streptokok agalactiae. Doktorka mi predpísala Macmiror 500. Všade vo vašich odpovediach čítam, že ide o bežný nález u cca 30% tehotných a má sa liečiť až podaním antibiotík pred pôrodom. Ja som mala pred daným vyšetrením asi 2 týždne pocit diskomfortu v pošve a zvýšený výtok. Chcem sa spýtať, či mám za daných okolností predpísané lieky užívať, alebo nie a či podanie antibiotík pri pôrode mám žiadať sama alebo mi budú podané automaticky. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    äk máte potiaže, lieky užívajte, ak nemáte potiaže, nič neužívajte. Liečime pacienta, nie výsledky kutlivácie. Antibiotiká by Vám mali podať automaticky, podľa záznamu v tehotenskej knižke.