• Veľkosť plodu v 12+4

    Dobrý deň. Som cca v 12+4 tt. Včera mi robili sono a moje dieťatko malo len 56mm, chcem sa preto opýtať či to nie je nejako málo. Všetko vyzerá v poriadku, od posledného sona vraj narástlo primerane, len tá veľkosť je na daný týždeň stále trošku nízka. Na internete som sa dočítala že by malo mať už aj zo 8, 9 cm. Môže to súvisieť aj s tým že ja som celkovo nižšieho vzrastu (156cm a pred otehotnením som mala 45kg)? Ešte by som sa chcela opýtať na Vás názor ohľadom toho že v 8tt som užívala antibiotiká Amoksiklav kvôli tomu že mi zistili masívny nález - streptococa agalactiae sk. B v pošve, v dôsledku čoho som pravdepodobne začala v 8tt aj trošku krvácať a bola som hospitalizovaná. Ďakujem za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    na začiatku gravidity všetky zdravé plody rastú rovnako a výška matky nemá na to vplyv, 56 mm je úplne normálne pre 12+4.
    Amoksiklav je bezpečný ale streptokok agalactiae v pošve sa nelieči, už ho tam máte veľmi pravdepodobne znovu.