Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Veľkosť plodu v 12+4

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Som cca v 12+4 tt. Včera mi robili sono a moje dieťatko malo len 56mm, chcem sa preto opýtať či to nie je nejako málo. Všetko vyzerá v poriadku, od posledného sona vraj narástlo primerane, len tá veľkosť je na daný týždeň stále trošku nízka. Na internete som sa dočítala že by malo mať už aj zo 8, 9 cm. Môže to súvisieť aj s tým že ja som celkovo nižšieho vzrastu (156cm a pred otehotnením som mala 45kg)? Ešte by som sa chcela opýtať na Vás názor ohľadom toho že v 8tt som užívala antibiotiká Amoksiklav kvôli tomu že mi zistili masívny nález - streptococa agalactiae sk. B v pošve, v dôsledku čoho som pravdepodobne začala v 8tt aj trošku krvácať a bola som hospitalizovaná. Ďakujem za vašu odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  na začiatku gravidity všetky zdravé plody rastú rovnako a výška matky nemá na to vplyv, 56 mm je úplne normálne pre 12+4.
  Amoksiklav je bezpečný ale streptokok agalactiae v pošve sa nelieči, už ho tam máte veľmi pravdepodobne znovu.