Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Špinenie v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň p. doktor,
  rada by som sa Vás opýtala na zopár otázok.
  Momentálne som v 12tt, po IVF, čakáme dvojičky.
  Minulý týždeň (v 11 tt) som bola hospitalizovaná v nemocnici pre krvácanie, zistili mi hematóm na maternici nad vnútornou brankou, po liečbe som po týždni prestala krvácať aj špiniť, bola som prepustená z nemocnice s tým že maternica vyzerá byť čistá, plody sú prosperujúce a naďalej užívam 3x2 tbl. Duphastonu a 3x2 tbl. Magnézia a mám prísny kľudový režim.
  Tento týždeň v pondelok (v 12 tt) som absolvovala poradňu, kde bolo všetko v poriadku a babatka zodpovedali gestačnému týždňu (robili mi iba vonkajšie sono). V utorok som však opäť začala špiniť, strieda sa silnejšie špinenie s miernejším. Chcem Vás poprosiť o radu čo môže spôsobovať špinenie, ako dlho môžem špiniť a či sa dá niečo proti špineniu robiť. Samozrejme sa musím priznať že som zo špinenia vystrašená, ale snažím sa byť psychicky čo najviac v pohode.
  Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď a prajem pekný deň.
  Veronika

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nedá sa nič robiť, to špinenie sa nedá nijako ovplyvniť. Dáva sa ascorutin ale je to iba symptomatická liečba. Musíte počkať ako to dopadne.

Podobné otázky

 • špinenie v tehotenstve, 28. týždeň

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň, som v 28. týždni, pred týždňom sme boli na návšteve, cestovali sme 2,5 hodiny a večer po návrate domov som zistila, že mám krvavý výtok. Hneď som išla na vyšetrenie do nemocnice, kde ma pozreli,vraj som pekne uzavretá, na UZV bolo všetko ok, ani známky odtrhnutia placenty aj bábo bolo ok. Mám vraj len malú ranku na krčku. A z toho krvácam. Dostala som nejakú injekciu, na druhý deň som už len mala hnedý výtok a môj doktor mi nasadil Ascorutin a Magnezium. Všetko bolo v poriadku aj sa šetrím, nemáme ani sex a po týždni sa mi znova ukázal hnedý výtok. Je síce veľmi slabulinký, ale je. Pôvodne mám celé tehotenstvo silný výtok, skôr zelenej farby, ale nie je to vraj žiadna mykóza. Pohyby bábätka cítim, občas mám pocit, že sú až prisilné, cítim aj bolesti krížov a podbruška. Čo so mnou môže byť?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  krvácanie može byť z krčka alebo z okraja placenty. Bez vyšetrenia sa to však nedá odlíšiť. Ak je to iba slabý hnedý výtok, nemalo by nič hroziť, ale vyšetrenie je vhodné.