• vysoký tlak

    Dobrý deň, som v 4 týždni tehotenstva, pri prvom som mala počas tehotenstva vyšší tlak a nakoniec som bola v 35. týždni kvôli tlaku aj hospitalizovaná. Chcem sa opýtať, či sa dá predchádzať teraz pri druhom tehotenstve nejako vyššiemu tlaku, mimo tehotenstva mám tlak OK, taktiež sa chcem opýtať či môžem počas tehotenstva dvíhať svoju dcéru má asi 15 kg. Ďakujem

    Dobrý deň,
    niektoré štúdie potvrdili, že nízke dávky aspirínu na začiatku tehotnosti možu znížiť riziko vzniku preeklampsie, ale nie je to všeobecne akceptované.
    Skúšala sa aj diéta bohatá na rybí tuk, tiež z nejasným výsledkom.
    Vhodný je pohyb, neprejedanie sa, dcéru možete občas dvíhať.