Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,176 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • domáce práce

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Som v 28.tt. Mám už 3,5 ročného syna ktorý mi dá veľmi zabrať. Momentálne som začala prerábať izbu pre druhé dieťa. V súvislosti s tým sem-tam dvíham ťažšie predmety a neustále upratujem. Môže dvíhanie ťažkých vecí uškodiť bábätku, ak áno ako? Cítim sa fanj (niekedy unavene), drobec veselo kope, len mi pár krát denne tvrdne brucho. Ďakujem za odpoveď.

Podobné otázky

 • cervikálne skóre

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, som na začiatku 28. t. g., včera som bola u gynekologičky. povedala mi, že mám trochu skrátený krčok, do knižky zapísala, že CS 2b, cervikometira 26,2 mm. Doporučila mi zostať doma (mám dosť stresujúcu prácu, po ťažkom dni mi zvykne častejšie tvrdnúť bruško) a kľud. Zostala som taká vystrašená, že som sa ani nespýtala, čo myslela pod kľudom. Mám ležať celé dni a nič nerobiť, alebo nejaké ľahšie domáce práce môžem porobiť? (samozrejme s tým, že si ich pekne zadelím a budem veľa oddychovať). Ďakujem!

 • Placenta preavia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť ešte o jednu radu. Som v 17. týždni tehotenstva, v 14. týždni mi bola v nadväznosti na jednorazové zakrvácanie diagnostikovaná placenta praevia marginalis, momentálne je už placenta vzdialená cca 9 mm od krčka. Od toho 14. týždňa som ešte dvakrát zakrvácala, šlo ale o drobné krvácania (raz zo mňa vyšili dva kusy hmoty krémovej kozistencie a svetlo hnedej farby, druhykrát sa objavila kvapka krvi v moči na toaletnom papieri, samotný výtok vyzeral v oboch prípadoch nezafarbený). Už som 3 týždne PN a môj lekár ma vypísal na ďalší mesiac s tým, že potom sa uvidí. Nerozumiem však veľmi ako by som sa mala správať, čo môžem a čo nie, ako vlastne u mňa vzniká krvácanie a teda aké moje činnosti či pohyby ho môžu spôsobiť. Musím len ležať alebo môžem v pohode aj celý deň sedieť a chodiť alebo robiť ľahké domáce práce, pracovať s počítačom či ísť na krátku prechádzku? Dá sa prosím Vás odhadnúť aspoň veľmi všeobecne ďalší vývoj, myslím tým či mám čakať, že krvácanie sa bude opakovať počas celého tehotenstva alebo sa to môže po nejakom čase zlepšiť alebo naopak zhoršiť? Ďakujem.

 • dvihanie dieta v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor,chcela by som sa opytat,ako je to s dvihanim dietata na zaciatku tehotenstva a pocas celeho tehotenstva.Mam syna,ktory ma rok a pol,narodil sa cisarskym rezom.Teraz som druhykrat tehotna,mozem o dietatko prist,alebo mu ublizit ak budem maleho casto dvihat?Dakujem pekne za odpoved.