• pyelektáza

    Dobrý deň,
    chcem sa poradiť: na morfologickom vysetreni mi lekar povedal ze je vsetko v poriadku, ale: babo ma obojstrannú hranicnu pyelektazu( ma 0,42 cm) Som v 19/0 tg. Moze sa to este upravit uplne do normy pocas tehotenstva? (vraj norma je 0,4cm) Alebo s tym treba nieco robit ? A dalsi zaver bol: cysta plexus chorioideus vpravo - vraj to ma kazde 3 dieta a do 5 tyzdnov to samo zmizne. Ostatne vysledky su uplne v norme. Mozem byt spokojna s vysledkom vysestrenia a s nazorom doktora? Je nieco z toho nebezpecne pre babo?
    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    pyelektázia je naozaj minimálna, sú autori, ktorí hovoria, že norma je do 7 mm. Cysta plexus chorioideus, ak je osamotená, bez iného nálezu, nemá klinický význam.