• puknutie

    Dobrý deň pán doktor,
    keď som si včera pritisla ruku na spodok bruška, začula som puknutie, ktoré vchádzalo z vnútra. Som v 30.tt. Asi to bude hlúpa otázka, ale dá sa plodu zlomiť kostička? A môže sedenie v predklone ublížiť? Ďakujem

    Dobrý deň,
    plod je plne chránený plodovou vodou a k poraneniu takto nedochádza. Puknutie zrejme bolo u Vás, Vaše kĺby sú ovplyvnené hormónom relaxínom a majú oveľa menšiu pevnosť.