• Acinetobacter sp.

    Dobry den,

    Som v 28 tyzdni tehotenstva.
    Chcela by som sa spytat co to je za bakteria Acinetobacter sp.?
    Mam nalez masivne Acinetobacter sp.
    Ci moze ona ohrozit babatko, nie je lepsie riesenie urobit v takomto pripade cisarsky rez aby sa predislo nakazeniu babatka ?
    Ci treba tu bakteriu podcas tehotenstva prelecit? ak ano to aky liek je na to odporucany?

    Dakujem velmi pekne za odpoved,

    babo

    Dobrý deň,
    acinetobacter sa može kľudne v pošve nachádzať aj normálne, zdravému jedincovi nerobí žiadne potiaže. Máte ho tam prechodne, Vaša imunita si s ním poradí aj bez liečby a cisársky rez samozrejme nie je potrebný.