• Toxoplazmoza?

    Dobry den,
    20.7. v 16tt mi brali odbery na tripple a ostane ktore sa beru, vysledky na toxoplazmozu mi vysli IgM pozitivne, IgG viac ako 650. Opakovany odber mi nebrali. V decembri minuleho a marci tohto roku som potratila. Myslite ze tie potraty sposobila toxoplazmoza? A toto dieta uz bude ok? Boli sme aj specialne na 4D ultrazvuku (aj normalnom) a ziadne poskodenia sa nenasli. Vyskytnu sa IgM protilatky pri aj opatovnom nakazeni toxoplazmozou, alebo len pri primarnom? Do 18tich som byvala na dedine, nechce sa mi verit zeby som sa s toxo este nestretla. Inac mam uz 2 zdrave deti.
    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    toxoplazmoza nesposobuje opakvoané potraty.
    IgM sa vyskytne iba pri primárnej prvotnej infekcii, ale ostáva pozitívne až rok po infekcii. Aj tak by bolo vhodné infektologické vyšetrenie.