• predcasne odlucovanie placenty

    Chcela by som Vas poprosit o radu,resp.nazor-pomoc:momentalne som siedmy krat tehotna som v 18tt pribrala som kilo tlak mam 110/75 puchnu mi nohy ruky oci cela som naliata ako balon.mojim vsak hlavnym problemom,na ktory este nikto nenasiel odpoved je: PREDCASNE ODLUCOVANIE PLACENTY stale sa to deje v tyzdnoch od 24tt az po 28tt 4krat sa to skoncilo spontannym potratom dvakrat predcsnym porodom v 35tt a 28tt obe dcery su v poriadku syncek sa narodil v 32tt ten zial zomrel po 10dnoch....za vsetkym bola pricina predcasneho odluc.placenty..vysledky hematologie su ok popri tom masivne krvacam...ako odhalit pricinu a predist tomu?ak sa mi zacne totizto odl.plac.tak automaticky mam kontrakcie a hned som otvorena na 10.dakujem za radu

    Dobrý deň,
    Váš popis nie je pre mňa dostatočný. Predčasné odlučovanie placenty je život ohrozujúci stav (ohrozuje aj matku aj plod) ktorý sa prejaví masívnym silným krvácaním a je potrebný okamžitý cisársky rez.
    Príčina je často neznáma, existujú určite rizikové faktory, ale tie sú veľmi nešpecifické. Predpokladá sa nejaké ochorenie na úrovni kapilár placenty.
    Ochorenia štítnej žľazy u matky sú rizikovým faktorom, navštívte endokrinológa. Osobne som sa však s takýmto prípadom nestretol, a ani si ho dostatočne neviem predstaviť.