• oxyphyllin a málo plodovej vody

    Dobry den,
    som momentalne v 20.tt, bola som na ultrazvuku a namerane hodnoty su: BPD 43 18/3 termín porodu cca 10.8. (predtým 31.7.) A plusP. podla UV je vzrast plodu vraj normalny, len menej plodovej vody, mam prist na kontrolu o 2 tyzdne. No a p. doktorka mi na menej plodovej vody prdpisala oxyphyllin, ale v letaku pisu ze to nie je vhodne pre tehotne zeny. Prosím Vás o radu, ci to mam uzivat, a ci to nemoze poskodit babatku??

    Ďakujem velmi pekne za rýchlu odpoved, lebo akt som v rozpakoch, ako dalej.
    Pekný den a dakujem za Vas cas.

    Zuzana

    Dobrý deň,
    bože moj celé je to strašný nezmysel až sa desím.
    Ak sa jej zdalo, že je menej plodovej vody v 20. týždni, tak je to indikácia na dokladné vyšetrenie na vyššom pracovisku. Oxyphylín je nezmysel, voľakedy sa dával na zlepšenie prekrvenia placenty ale zistilo sa, že je neúčinný. V 20: týždni však nevzniká menšie množstvo plodovej vody kvoli placente ale kvoli iným komplikáciám !!!
    A nechápem, prečo Vám merala iba hlavičku ????
    Celý postup, tak ako ho popisujete je zlý.