• hrúbka tkanív a toxoplazmoza

    Pekný deň, chcem sa opýtať aký je rozdiel medzi hrúbkov tkaniva THI, a hrúbkov tkaniva CHI?
    A chcela by som sa opýtať, som v 14 týždni tehotenstva, a zistili mi toxoplazmozu v 12 týždni,má to vplyv na plod,ked sú moje hodnoty IGG 341,IGM14,2 , IGG adatíva 0,250.Beriem lieky Rovamycine.Mohol sa plod nakaziť?
    Dakujem pekne.

    Dobrý deň,
    THI a CHI sú ultrazvukové hodnoty, ktoré sa nedajú nijako takto popísať, nemajú s konkrétnym vyšetrením nič spoločné.
    Čo sa týka Toxoplazmozy, je potrebné dokladné infektologické konzílium, pretože samotná pozitivita IgM /vo Vašom prípade pomerne nízka/ ešte neznamná, že ste nákazu prekonala v gravidite, ostáva pozitívne až rok po nákaze. Rovamycín nič neskazí, ale zrejme ho beriete zbytočne.