Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,513 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Menstruacne bolesti v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktok.Som tehotna v 6 tyz. a mam take bolesti ako keby som mala kazdu chvilu dostat menstruaciu.Mam obavy preto ze posledne tehu bolo take iste a skoncilo to potratom.Moja gyn.tvrdi ze je to normalne a treba len cakat.Nemala by mi dat aspon magnezium?Alebo ako by mala spravne reagovat.Pri prvej dcerke (bol aj iny doktor) som brala od zaciatku magnezium.Dakujem za odpoved

Podobné otázky

 • menštruačné bolesti v tehotenstve

  , Autor: radenka

  Dobrý deň p. doktor, momentálne som v 18 týždni tehotenstva.Cca pre 3 týždňami ,včera aj dnes som mala také ako keby menštruačné bolesti (v intervaloch - chvíľami bolesť a chvíľami ustalo). Poležala som si a asi po 20 min. to ustalo. Je to dôvod na návštevu lekára, treba to riešiť, alebo je to iba nejaký prejav prípravy tela ..

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  bez vyšetrenia sa nedá zistiť, či je to normálne, alebo sa jedná o začínajúci potrat, avšak aj keby náhodou hrozil potrat, zastavi´t sa nedá.
  Ak sa bolesti budú opakovať, navštívte gynekológa.

 • menštruačné bolesti v tehotenstve

  , Autor: radenka

  Dobrý deň, p. doktor. Momentálne som v 13tt a dnes ráno som sa zobudila s ,,akoby menštruačnými bolesťami,, neboli to kŕče, ale také bolesti ako keby prichádzala menštruácia. Trošku som sa zľakla, doteraz som nič také nemala, občasné popichnutie beriem ako súvisiaci jav s rozťahovaním maternice...Po hodinke to ustalo, nemám žiaden výtok, ale aj tak.. Bojím sa, či to nie je začínajúci potrat..
  Ďakujem za Váš názor