• Kompozitný vek

    Pekný večer,

    rada bz som sa opýtala. 17.1.2010 mám predpokladaný termín pôrodu podľa PM. Na poradni z

    2.12. som bola podľa
    PM :33+5
    kompozitný vek však bol 33+2.Čo je rozdiel 3dni.
    Váha dieťaťa2040gr

    Na kontrole z 17.12 som podľa
    PM: 35+6
    kompozitný vek však bol 34+4.Čo je rozdiel viac ako 3dni.
    Váha dieťaťa 2675gr

    Otázka znie. To mi dieťa len priberá,ale pomalšie rastie? Či ako? Mám teda predpokladať,že pôrod budem mať o niečo ako týždeň neskôr?

    Nerozumiem tomu čo je komp.vek.

    Ďakujem za skorú odpoveď

    Dobrý deň,
    Váš gynekológ zrejme má problém pochopiť ultrazvuk. Po 12. týždni sa už vek plodu nemení, lebo už plody rastú rozne.
    Berte termín podľa prvého ultrazvuku a uvažujte nad zmenou lekára.