• Biometria plodu

    , Autor: Petka987

    Dobrý den pán doktor, chcem sa spytat na vas názor ohladom biometrie plodu. Na poradni 32+1 som mala namerané taketo udaje:
    BPD 32+6
    HC 30+5
    AC 30+0
    FL 31+2
    Kompozitný vek 30+3. Váha 1632g. Dr. povedala, ze plod je menší a mam zaradiť do stravy viac bielkovín.
    Prietoky som mala:
    Ri1: 0,51
    T1: 148/min
    Ri2: 0,68
    T2: 143/min
    Su tieto prietoky v poriadku? Hlavne ma zaujíma ta nižšia hodnota ci uz to nie je malo. K prietokom sa dr nevyjadrila. Poradňu mam o 3 tyzdne. Myslite, ze je to postačujúce alebo mam ist este niekam inam na meranie? Mohlo byt babatko aj inak otočene a vyšli potom taketo merania? Som velmi vyplašená. Moze to este dobehnúť? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    strava samozrejme neovplyvňuje funkciu placenty v pozitívnom smere.
    Ak nemám čisto číselné hodnoty, neviem sa k tomu vyjadriť ale čo sa týka váhy plodu zodpovedá tzv. 8 percentilu, takže iba 8% plodov je menších v tomto veku ako je Váš.
    Ak je percentil pod 10, plod sledujeme pravidelne, bolo by dobré zopakovať meranie za 14 dní. Ale v prvom rade je potrebné posúdiť, či máte správne určený termín pôrodu a gestačný vek podľa prvého ultrazvukového vyšetrenia, pretože podľa poslednej menštruácie býva termín až v 40% nepresný.