Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • očkovanie proti chrípke

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Milý pán Dr., chcem sa opýtať, či doporučujete tehotným očkovanie proti chrípke, či už obyčajnej alebo prasacej? Teda, či je menšie zlo prekonať chrípku dajme tomu jednu za zimu alebo podstúpiť očkovanie. Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to PRASAČIA CHRÍPKA jazykovedný ústav nech sa strčíé do zaďku.
  Proti bežnej chrípke sa v tehotnosti doporučuje očkovať, znižuje to riziko komplikácii. Proti pandemickej chrípke neviem, je to tak strašne zriedkavý problém a vakcína je nová, takže nie sú pre to informácie.

Podobné otázky

 • Otazka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, chcela by som sa spytat na vas nazor. Som po stvrtykrat tehotna a vzhladom na predoslu zlu skusenost - chodite do poradne k jednemu gynekologovi, potom Vas presunu k druhemu, u ktoreho budete rodit a ste pre neho len " dalsia v poradi" zvazujem zmenu mojho doterajsieho lekara. Nie je lepsie, ak zena navstevuje poradnu u toho isteho lekara, ktory je potom aj pri porode? Predsa len, zenu aj priebeh tehotenstva lepsie pozna. Uvedomujem si, ze u mna je to aj o psychike, predosle tehotenstvo sa skoncilo zle- dietatko sa udusilo uzlom na pupocnej snure v 38. tyzdni.
  Este by som sa chcela spytat na Vas nazor na ockovanie proti chripke - neviem, ci sa mam bat viacej chripky, alebo ockovania. Som v 6. tyzdni.Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  toto už dávno zistili na západe a žena má právo si zaplatiť svojho gynekológa oficiálne, ak má k nemu doveru a pozná ho. Toto všetko mali v pláne aj Zajacove reformy, žiaľ nástup komunistickej vlády pána Fica tieto reformy zastavila, takže iba v niektorých nemocniciach máte právo oficiálnej voľby porodníka. Pritom všetky štúdie dokázali, že keď žena rodí u lekára, ktorého si sama zvolila porod ide rýchlejšie a je menej komplikovaný.
  Očkovanie proti chrípke je v tehotnosti bezpečné a doporučované.