• Otazka

    Dobry den, chcela by som sa spytat na vas nazor. Som po stvrtykrat tehotna a vzhladom na predoslu zlu skusenost - chodite do poradne k jednemu gynekologovi, potom Vas presunu k druhemu, u ktoreho budete rodit a ste pre neho len " dalsia v poradi" zvazujem zmenu mojho doterajsieho lekara. Nie je lepsie, ak zena navstevuje poradnu u toho isteho lekara, ktory je potom aj pri porode? Predsa len, zenu aj priebeh tehotenstva lepsie pozna. Uvedomujem si, ze u mna je to aj o psychike, predosle tehotenstvo sa skoncilo zle- dietatko sa udusilo uzlom na pupocnej snure v 38. tyzdni.
    Este by som sa chcela spytat na Vas nazor na ockovanie proti chripke - neviem, ci sa mam bat viacej chripky, alebo ockovania. Som v 6. tyzdni.Dakujem pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    toto už dávno zistili na západe a žena má právo si zaplatiť svojho gynekológa oficiálne, ak má k nemu doveru a pozná ho. Toto všetko mali v pláne aj Zajacove reformy, žiaľ nástup komunistickej vlády pána Fica tieto reformy zastavila, takže iba v niektorých nemocniciach máte právo oficiálnej voľby porodníka. Pritom všetky štúdie dokázali, že keď žena rodí u lekára, ktorého si sama zvolila porod ide rýchlejšie a je menej komplikovaný.
    Očkovanie proti chrípke je v tehotnosti bezpečné a doporučované.