Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,037 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Bolesti v podbrusku

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,
  chcem sa spytat na sice mierne ale uz tri dni trvajuce bolesti v podbrusku, ktore zosilneju pri ostrejsom pohybe. Pred tyzdnom mi vysiel pozitivny tehot.test - asi 5t.t.. Moze to byt nejaky zapal? Mam kontaktovat svoju gynekologycku hned alebo pockat si az na termin ked som objednana t.j.10.11.09. Dakujem.

Podobné otázky

 • Výtok/čistenie po užití Gynimum

  , Autor: Sisa

  Dobrý deň,
  Prosím Vás aktuálne užívam po Fluomizine (dobraté celé jedno balenie) vaginálne Gynimum intim care probiotiká (dnes druhý deň užívania) s tým, že dnes sa mi vyskytol belavý až svetlo žltý výtok a zároveň vyšla akoby číra tekutina (moč to nie je) bez zápachu, bez krvi na nohavičkách. Bez bolestí v podbrušku.
  Je možné, že to mám pri užívaní Gynimum intim care?
  Vopred Vám ďakujem!

 • Tehotenstvo

  , Autor: Nata2905

  Dobrý deň môžem sa opýtať začínam 17 týždeň a boli má pod bruškom keď vstávam že sa nemôžem ani narovnať a pri chôdzi ties neviete čoto môže byť v stredu som bola v poradni všetko bolo ok

 • Kultivačné vyšetrenie moču 11tt

  , Autor: Katka002

  Dobrý deň p. doktor, z kultivacie moču mi boli potvrdené Escherichia coli a Lactobacillius species. Som v 11tt, môžu tieto baktérie nejak ohroziť plod ? Posledné 3 dni mam jemne bolesti v podbrušku. Boli mi predpisané penicilinove lieky a odporúčané probiotiká, je to dostačujúca liečba?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je otázka, či naozaj to bolo z moču, alebo E coli bola zavlečená z pošvy pri odbere. Závisí na technike odberu moču, mal by sa brať stredný prúd po osprchovaní.
  Ale ak je potvrdená baktéria v moči, nazýva sa to asymptomatická bakteriúria a je potrebná liečba, lebo prítomnosť baktérií v moči u tehotných zvyšuje riziko niektorých komplikácii.
  Antibiotiká by sa mali podať podľa citlivosti.

 • Bolest

  , Autor: Nata2905

  Dobrý večer chcem sa opýtať som v 8 týždňa tehotenstva a mám od včera večera bolesti v podbrušku je to v Tom týždni normálne ale mám ísť radšej k lekárovi krvácanie nemám ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  myslím, že bude stačiť počkať, ako sa situácia vyvinie. Ak sa jedná o potrat, nedá sa mu zabrániť, ak nie, bolesti by mali postupne ustúpiť. Ak by sa stupňovali alebo sa pridá silné krvácanie, navštívte svojho lekára.

 • Bolesti v podbrusku

  , Autor: Miminkuska

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať.. mám bolesti v podbrušku, viem že sú to bolesti spojené s rastom maternicou a roztahovanim väzov, avšak predvčerom mi zosilnela bolesť v pravej strane podbruška, vacsinou keď si sadnem alebo ľahnem to prestane avšak niekedy ma to veľmi ťahá aj pri chôdzi. Bolesť je taká tupá, ostrá, taká ťahajúca. Chcem sa opýtať či je to v norme alebo nie je nieoc v poriadku. Som v 19tt.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  takéto bolesti naozaj pripomínajú bežné ťahové bolesti a postupne odoznejú, ak sú však silné a krčovité, je potrebné vyšetrenie, ak je to vpravo, nemusí to súvisieť s tehotenstvom.