Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • polyp na krčku maternice

  , Autor: bubu2

  dobrý deň, som v 7.tt, od 5.tt mám hnedé špinenie. keďže moj gynekolog bol na dovolenke, musela som k zastupujucej gynekologičke, ktora riešila len to, či je plod v poriadku, po príčine špinenia nepátrala. predpísala mi ascorutin a duphaston. špinenie naďalej pretrvava. dnes som bola už za svojím gynekologom, ktorý mi našiel polyp na krčku maternice - príčinu toho špinenia. v stredu mám ísť na odber krvi a vo štvrtok alebo v piatok do nemocnice, kde mi ten polyp odštipnu. vraj to on robí aj ambulantne, ale keďže som tehotná, vraj bude lepšie ak to urobia v nemocnici, kde si ma nechajú aj na pozorovanie. je to štandardný postup?tým, že sa ten polyp odštipne, neublíži to dieťaťu? ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  závisí na type polypu, ale predpokladám, že ide o bežný slizničný polyp, vtedy sa dá odstrániť. Ak by šlo o tzv. deciduálny polyp, ten sa nedoporučuje odstraňovať.