• ovulacia

    Dobry den. Co zapricini ze cyklus neni ovulacny? Je to v nedostatku estrogenov alebo progesteronov,alebo v niecom inom. dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    občasný neovulačný cyklus je sposobený strašne veľa faktormi a je to na dlhú debatu.
    Stres, zmena prostredia, stravy, okolia, nadmerná neprimeraná námaha, obezita, podvýživa, choroba, iná hormonálna porucha a mnoho ďalších vplyvov, ktoré menia funkciu hypofýzy, hypotalamu aj vajeečníkov.