• Antibiotiká v prvých týždňoch tehotenstva

    Dobrý deň p.doktor, dnes mi vyšiel pozitívny tehotenský test, stale mam niekoľko dni do menštruácie, a vsak kvoli zdravotným problémom mam užívať antibiotiká. Prosim Vás môže užívanie antibiotík v takto skorom týždni uskodit? Alebo je to v týchto skorých týždňoch ked dieťatko nie je napojené na matku placentou este bezpečne? Posledná menstruacia bola 7.juna, ovulacia prebehla cca 23.juna. Dakujem

    Dobrý deň,
    načo si robíte testy takto skoro? Aj tak sa takmer polovica plodov spontánne potratí a vy to nemáte ako ovplyvniť, zárodok odkrváca pri menštruácii. Testy sa robia minimálne 7 dní po vynechanej menštruácii.
    Niektoré antibiotiká (hlavne tetracyklíny) môžu poškodiť plod, ale takto na začiatku je to všetko alebo nič, ak by bol plod poškodený, tak sa potratí.