Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Sex v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň p. MUDr.,

  chcela by som sa spýtať na jednu vec.. Momentálne som v 6+7 t.t. a pred týždňom sme sa s manželom milovali a hneď po tom som išla do kúpelne a mala som taký pocit mokra, tak som sa zospodu utrela a na toaletnom papiery som mala taký bledučko hnedý výtok... Hrozne ma to vystrašilo tak som čakala, čo sa bude ďalej diať a bola som pripravená ísť na pohotovosť, ale to špinenie hneď prestalo a odvtedy sa ani neobjavilo.. Chcela by som teda vedieť, či je nejako ohrozený plod a či mi môže hroziť potrat...Žiadne bolesti ani iné výraznejšie problémy nemám a na prvú poradňu idem až o týždeň... Mám sa teda zatiaľ radšej vzdať sexu ?

  Ďakujem a prajem pekný deň....

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  potrat hrozí všetkým tehotným ale nemá to nijaký súvis so sexom. Pokiaľ silno nekrvácate, nie je potrebné navštíviť pohotovosť, aj tak sa pre plod nedá nič spraviť. Sex je bezpečný.

Podobné otázky

 • Bolesť v podbrušku po orgazme

  , Autor: Ria132

  Dobrý deň,

  Pán doktor, som v 7tt a mávam krče/ tupú bolesť tesne po orgazme. Viem, že je sex v tehotenstve v poriadku, no o týchto bolestiach sa píše veľmi málo. Tupá bolesť odznie po minúte a tak sa dá v sexe bezbolestne pokračovať. Chcem sa vás opýtať, či je to pre budúce bábatko bezpečné a možem ďalej sex s orgazmom praktizovať. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pri orgazme sa vylúči v mozgu pomerne veľké množstvo oxytocínu, ktorý spôsobí prechodne sťahy svaloviny maternice. Zdravú tehotnosť to neohrozuje, ale je to nepríjemná skúsenosť.

 • do kedy?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobdý deň, chcela by som sa opýtať...som v 31. týždni tehotenstva...chem sa opýtať do kedy je bezpečný sex v tehotenstve. Mohlo by to ublížiť babatku(samotný sex, alebo nejaký silnejší) alebo či to môže nejako ublížiť mne?
  Tiež sa chcem opýtať, používam mastičku fungicidin, zdá sa mi , že máminý výtok ako predtým...posledné asi dva dni trochu do zelena... môže to byť od tej mastičky alebo?
  Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď

 • sex v tehotenstve

  , Autor: dena883

  Zdravím Vás chcela by som sa spýtať,že ked mám nízko placentu a mám zakázaní pohlavní styk,čo vlastne tomu vadí môj orgazmus alebo to že partner do mňa vnikne?dakujem za odpoved

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak je nízko placenta tak vadia jednak nárazy penisu do krčka matenrice, možu vyvolať krvácanie a orgazmus može vyvolať eventuálne odlúčenie placenty.

 • Sex v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den chcela by som sa opytat ci je pravda ked budeme mat sex pred porodom ci to urychli porod. Dakujem.

 • Sex v tehotenstve

  , Autor: emmab

  Dobry den,

  mam bezproblemove tehotenstvo (31.tt), avsak vobec nemam chut na sex. Je pravda, ze pri absencii sexu pocas tehotenstva moze byt porod bolestivejsi (vacsie riziko "natrhnutia" hradze)?

  Asi hlupa otazka, ale naozaj ma to zaujima a nazory, ku kt. som sa na nete dostala, sa roznia :-)

  Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nie, taká štúdia nebola prezentovaná.
  Najvačší problém internetu je, že sa tu nachádzajú naprosto necenzurované informácie, z ktorých naprostá vačšina sú nezmysly. Laik však nerozlíši, čo je pravda a čo nie.