• cervikografia

    Dobrý deň,

    pán doktor, vo svojich odpovediach ohľadne skracovania krčka maternice hovoríte, že nie je treba panikáriť :-) teda, panikáriť asi vôbec nie je v tehotenstve vhodné :-) pokiaľ je nameraná hodnota 25mm. Som v 31t.t. a pre skracovanie v rizikovej poradni od 24t.t.Kultivácia bola neg., aj keď odvtedy mám žltý výtok, ktorý sa dnes po vyšetrení zhoršil. Dnes sme sa dostali pod "magickú" hranicu 25mm, na 22mm s prižmúreným okom, povedal Dr....
    Čakám svoje prvé dieťa, mám 35rokov, predpísané magne B6 2x denne, hospitalizovaná som zatiaľ nebola. V správe Dr. tvrdí, že nález je bez progresie. Otvorená som na špičku prsta, kultiváciu neodobral... Znamená to ležať a ani sa nepohnúť? Žiadna krátka prechádzka so psom? A čo s tým výtokom? Canesten krém?

    Ďakujem za odpovede, želám menej otázok :-) a ešte pekné leto. Zuzana

    Dobrý deň,
    canesten si dajte určite nič tým neskazíte.
    Ak by však mal lekár pocit, že sa čípok skracuje, zrejme by nariadil hospitalizáciu, magne B6 je síce fajn vec, ale predčasnému porodu nezabráni.
    Niektorí autori tvrdia, že ak žena neporodí do týždňa od začiatku "hrozby" tak už predčasne neporodí. Ja si to myslím tiež.