• určenie tehotenstva

    dobrý deň,
    od ktorého dňa po ovulácii sa dá určiť prípadné tehotenstvo? dokáže gynekológ určiť tehotenstvo už v období očakávanej menštruácie (teda plus,mínus 1 deň) ? UZV kedy spoľahlivo ukáže, či ide o tehotenstvo? ďakujem...

    PS: a podľa vás, má zmysel robiť si tehotenské testy ešte pred očakávaným dňom menštruácie? minule som natrafila na taký, že vraj spoľahlivo určí tehotenstvo už niekoľko dní po oplodnení...zdá sa mi to trochu divné, keďže hodnoty U
    hCG sú ešte dosť nízke, nie?

    Dobrý deň,
    najpresnejší je tehotenský test z moča.
    Inak nechápem prečo tak strašne potrebujete to vedieť tak skoro, aj tak sa 60% týchto včasných gravidít potratí.
    Úplne stačí ultrazvuk 6 týždňov od menštruácie, vtedy už sa potratí iba 20% tehotnost.