Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Lubrikačný gel

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý ďen pán doktor.Rada by som sa vás opýtala,som v 34 tt,je vhodne v tomto týžni použivat pri sexe lubrikačný gél a v tomto štadiu tedotenstva?A taktiež by som sa rada opýtala,či možem este v tomto období cestovat na dlhšie trasy napr.7 hodín.Zatial nejake zavažne problemy nemam okrem tvrdnutia bruška v priemere tak 10 x na ďeň.Ďakujem krásne vopred a prajem krásne leto.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  áno lubrikačný gel je bezpečný, dodbrý je s teatree olejom, má aj dezinfekčné účinky. Dlhšie cestovanie je vhodné prerušiť prestávkami a chodzou.

Podobné otázky

 • otazocka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den,
  opat som tu a potrebujem vasu radu, zatial som nenasla odvahu navstivit svojho dr.
  som 8 tyzdnov po porode,/2 sekcia/ a pri pohlavnom styku mam bolesti niesu to velke bolesti ale je to neprijemne a nikdy predtym som s tym problem nemala. mavam aj vytok raz je tmavy inokedy len biely ,ale kojim a ten vytok je asi normalny. len ta bolest ma trochu znepokojuje prejde to ?