• tablety

    Dobry den. Je pravda ze ked mamicky uzivaju v tehotenstve umele vitaminy ze sa rodia vacsie deti? dakujem

Podobné otázky

  • Polygynax v tehotenstve

    Dobrý deň pán doktor. Chcem sa s vami poradiť či je vhodné užívať Polygynax cps vag 12 v 10tt. Pred necelými dvoma týždňami som bola u svojej gynekologičky. Robila mi ster, pretoze som mala pocit svrbenia a palenia. Predpísala mi Candibene vaginalne tablety. Pred nasadením liečby som najskor skusila upraviť stravovanie. Úplne som vylúčila sladké. Nasadila som klasické probiotiká /ústne/ a problémy za pár dní celkom vymyzli. Dnes mi volala Dr., že mi bola v stere nájdená aj baktéria Ecoli a predpísala mi Polygynax. Nemám apsolútne žiadne prejavy. Je prosím Vás potrebné užívať predpísané liečivo?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    polygynax Vám rozbije znova mikrobiálnu floru a vráti sa Vám mykoza. Je obrovská chyba ak sa takto lieči podľa sterov a nie podľa klinického obrazu. Určite si nič nedávajte.

  • Candibene v prvom trimestri

    Dobrý deň pán doktor, chcem sa s vami poradiť či je vhodné v prvom trimestri užívať Candibene vaginálne tablety. Som v 8tt a mám mierne ťažkosti s kvasinkovou infekciou.
    Ďakujem za vašu odpoveď.

  • Zápal v pošve v tehotenstve

    Dobrý deň,som v 11 týždni tehotenstva a na kontrole u gynek som mala ph v pošve 5,4, dr vravela, že možno je to skreslené aj tým, že som sa pred vyšetrením sprchovala s mydlom.. brala mi kultiváciu kvôli zisteniu prípadného zápalu... Zatiaľ som do stravy zaradila kefír, aktimel,activie a pod.. žiadne príznaky ako svrbenie, pálenie alebo výtok nemám... O dva dni mi bol vystavený erecept na fluomizin, vaginálne tablety 6ks... Volala som do ambulancie, vraj mám zápal, sestrička ma nemôže prepojiť priamo na doktorku a s ňou konzultovať nemám, lebo nie je dr... Chcem vedieť, či nestačí brať probiotiká pre tehotné ako výživový doplnok formou normálnych (nie vaginálnych) tabliet... V lekárni mi vraveli, že fluomizin je antibiotikum a že v nevyhnutných prípadoch sa dáva aj tehotným... Nechcem, aspoň v prvom trimestri veľmi brať nejaké lieky, radšej by som len výživové doplnky.... Podľa vas nepostačuju probiotiká keď nemam žiadne príznaky? Či ten zápal sa takcitak casom prejaví? Nemôže užívanie fluomizinu mať negatívny vplyv na plod? Ďakujem veľmi pekne za radu

  • Enterococcus sp.

    Dobrý deň prajem, som aktuálne 36+3 a z kultivácie mi vyšiel Enterococcus. Lekár mi predpísal 2 tablety naraz na noc že na preliečenie. A ako čítam príbalový leták je tam písané že jedna tableta denne a nemôže sa to presiahnuť inak to môže spôsobiť vaginálne vredy. Riadiť sa príbalovým letákom alebo lekárom ? Ďakujem krásne za odpoveď

    Dobrý deň,
    enterococcus je normálna flora pošvy a nelieči sa. Kultivácia sa odoberá čisto na zistenie prítomnosti streptokokus agalactie, aby sa podala počas pôrodu profylaxia.

  • Detralex v tehotenstve

    Dobrý deň, moja gynekologička mi odporučila užívať detralex pri veľmi bolestivom vonkajšom hemoroide, ale nepovedala mi dávkovanie. Som v 34. týždni tehotenstva a v lekárni mi vraveli, že ho môžem užívať aj podľa príbalového letáka. Mne prišlo 6 tabliet veľa, tak už 3 dni užívam 2 tablety ráno a 2 večer. Natrafila som však na internete aj na názory, že aj to je veľa. Hemoroid je naozaj veľký a bolestivý. Trvá to už 6 dní a len samotné čapíky a masť Procto glyvenol mi neposkytovali úľavu (nemozem sedieť, ani poriadne chodiť), preto som začala užívať aj ten detralex. Neublížila som týmto dávkovaním 4 tablety denne bábätku? Ďakujem za odpoveď.