• Enterococcus sp.

    Dobrý deň prajem, som aktuálne 36+3 a z kultivácie mi vyšiel Enterococcus. Lekár mi predpísal 2 tablety naraz na noc že na preliečenie. A ako čítam príbalový leták je tam písané že jedna tableta denne a nemôže sa to presiahnuť inak to môže spôsobiť vaginálne vredy. Riadiť sa príbalovým letákom alebo lekárom ? Ďakujem krásne za odpoveď

    Dobrý deň,
    enterococcus je normálna flora pošvy a nelieči sa. Kultivácia sa odoberá čisto na zistenie prítomnosti streptokokus agalactie, aby sa podala počas pôrodu profylaxia.