• test na tehotenskú cukrovku

    Dobrý deň,

    som v 27 tt a nebol mi ešte robený glukózový test. Na moju otázku, kedy mi ho urobia mi na gynekológii povedali, že ho nerobia, len v prípade, že je nejaké podozrenie, prípadne diagnóza cukrovky v rodine. Na moju rodinnú anamnézu sa však nikto doteraz nepýtal. Nezdá sa mi tento postup správny. Je tento test povinný alebo ako to vlastne je ?

    Dobrý deň,
    vyšetrenie na cukrovku je vyšetrenie doporučené odbornou spoločnosťou a je chyba ak ho niekto nerobí. Informujte o postupe úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.