• menšia hlavička

    Dobrý deň, ja by som sa chcela opyýtať: pán dr.mi povedal že hlavička môjho drobčeka (podla ultrazvuku) je menšia kao by mal byť. Som v 29 týždni a hlavička zodpovedá na 26 týždeň. Je to nejaká vada,alebo je to vážne?

    Dobrý deň,
    závisí na sposobe merania, na rozmere, ktorý meral (či obvod alebo priemer) a hlavne závisí na polohe plodu.
    Ak mal lekár pocit, že niečo nie je v poriadku, určite by Vás posla na ďalšie vyšetrenia, ak to neurobil, tak zrejme to nie je vážne.