• Opuchy noh

    Dobra pan doktor somn v 36tt, a neustale mi opuchaju nohy, dns som bola na poradni a tlak bol 130/90, tak ma lekarka odporučila na prijem do nemocnice babetko je otočene KP, tak chcela by som vedieť vaš nazor či je možne robit sekciu pri takom tlaku. Alebo musim rodiť spontanne. Ja by som radšej sekciu tak neviem je to riziko rorodiť spontanne?

    Dobrý deň,
    tlak je hraničný, je potreba spraviť ešte nejaké vyšetrenia, krv, moč a podľa toho rozhodnúť či sa jedná o preklampsiu alebo nie.
    Postup je prísne individuálny, závisí aj na presnej polohe plodu aj na jeho odhadovanej hmotnosti, všetko Vám vysvetlia v nemocnici, ja mám málo údajov, aby som niečo predpovedal.