• Tlak na hrudi

    , Autor: Ada_12315

    Dobrý deň, mávam návaly tepla a tlak na hrudi najprv som to mávala len večer keď som ľahla do postele no teraz sa mi to deje aj cez deň. Musím to predychavat. Momentálne som v 36 týždni tehotenstva a začali mi strašne nohy opuchat. Magnézium som vysadila lebo som mávala silné hnačky vraj z neho. Takže dám si ho keď raz za deň.

    Dobrý deň,
    opuchy nôh sú v tehotnosti bežné, pretože v krvi je menej bielkovín a tekutiny preto unikajú do tkanív, a nohy sú najnižšie, takže tam sa unikajúca tekutina hromadí najviac. Zvýšte príjem bielkovín a vykladajte si nohy pri ležaní vyššie.
    Ale tlaky na hrudi nie sú normálny príznak, určite by bolo dobré vyhľadať pôrodnicu, kde budete rodiť a nechať sa vyšetriť.