Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,068 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Tlak na hrudi

  , Autor: Ada_12315

  Dobrý deň, mávam návaly tepla a tlak na hrudi najprv som to mávala len večer keď som ľahla do postele no teraz sa mi to deje aj cez deň. Musím to predychavat. Momentálne som v 36 týždni tehotenstva a začali mi strašne nohy opuchat. Magnézium som vysadila lebo som mávala silné hnačky vraj z neho. Takže dám si ho keď raz za deň.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  opuchy nôh sú v tehotnosti bežné, pretože v krvi je menej bielkovín a tekutiny preto unikajú do tkanív, a nohy sú najnižšie, takže tam sa unikajúca tekutina hromadí najviac. Zvýšte príjem bielkovín a vykladajte si nohy pri ležaní vyššie.
  Ale tlaky na hrudi nie sú normálny príznak, určite by bolo dobré vyhľadať pôrodnicu, kde budete rodiť a nechať sa vyšetriť.

Podobné otázky

 • salbutamol a tlak na hrudi 3

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den,

  chcem sa este opytat, ak priznaky pretrvavaju aj po vysadeni, resp. miznu len velmi pomaly, je potrebne kardiologicke vysetrenie?
  dakujem

 • salbutamol a tlak na hrudi 2

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, pan doktor, dakujem za rychlu odpoved, chcela by som sa Vas este opytat, za aky cas od vysadenia salbutamolu by mali tie neprijemne priznaky na hrudi a pri srdci vymiznut? ma salbutamol dlhodobe ucinky?
  dakujem