Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,233 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • opuchy nôh v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,chcela by som sa vás opýtať,na opuchy nôh-momentálne som v 35týždni tehotenstva a začali mi opúchať nohy.Lekár mi odporučil vykladať nohy čo aj pravidelne robím no akosi to moc nepomáha.V lekárni mi odporučili vitamínové doplnky NONSALT vraj by to mohlo pomôcť tým opuchom.Na internete som našla že to môžu brať aj tehotné a dojčiace matky.Chcela by som sa spýtať či je to teda možné a ak áno koľko mám brať denne,nakoľko v letáku píšu 1-5 tabliet denne.Prosím poraďte mi,ďakujem Kataína.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak máte normálny tlak, tak opuchy neznamenajú nebezpečenstvo, sú prejavom nižšej hladiny bielkovín v krvi, čo je ku koncu gravidity normálne. Trošku pomáha zvýšený príjem bielkovín v gravidite (mliečne výrobky, maso), ale zázraky nečakajte, možno skúsiť aj Detralex. Nonsalt nie je vhodný pre tehotné, lebo tehotenské opuchy sú úplne iného povodu ako tie, na ktoré je určený.