Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,233 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • protilátky v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela by s om sa opýtať aká je hranica na titer protilátok RH v tehotenstve? Momentáĺne som v 35.tt - 2. tehotenstvo.Moja krvná skupina je 0 negatív, manžel má 0 pozitív. Moje 1. dieťatko má krvnú skupinu po manželovi 0 pozitív. Po pôrode mi nebola podaná Rhega a titer protilátok mi vystúpil na 1: 258.Môj gynekológ sa zatiaľ k tomuto stavu protilátok nevyjadril, informáciu som dostala iba telefonicky od sestričky z výsledkov. Mám čakať týždeň na poradňu, kedy som do nej oficiálne objednaná alebo navštíviť gynekológa skôr? Prosím poraďte mi. Zdá sa mi ten titer privysoký. Taktiež mi 33ttvyšiel pozitívny masívny nález na streptococca agalactiae.Hrozí mi predčasný cisársky pôrod?Ďakujem.Andrea

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak máte takto vysokú hladinu protilátok je určite potrebné odber zopakovať čo najskor, či sa titer zvyšuje a ak áno, vhodné je predčasné ukončenie tehotnosti, stačí porod vyvolať, nemusíte mať cisársky rez.l
  Streptokok agalactiae s tým nemá nič spoločné, stačí podať antibiotiká za porodu.

Podobné otázky

 • Rh protilátky v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den, som v 9 týždni a mám rh protilátky v krvi, preto ma volaju z gynekologie na dalše testy. Dosť tomu nerozumiem nakolko mám 10 ročnu dceru a tá ma krv po mne čiže A1 rh negative, jej otec bol B pozit. Rhegu som po porode nedostala , a vraj pri druhom porode mi nič nehrozí. Nemala som žiadne iné deťa ani interupciu alebo potrat a ani transfuziu krvi.Teraz som tehotná a mám protilátky v krvi , otec tohto dieťata je s krvnou skupinou A rh pozitive. Čo to pre mna a dieťa znamená? Hrozí tam poškodenie plodu, nakolko protilátky su v krvi dosť skoro??Prosím poradte mi čo sa v tomto prípade dá urobiť alebo na čo sa máme pripravť.Moj lekár je momentálne na dovolenke a sestrička sa o tom nejako moc baviť nechcela .Chcem len vedieť na čo sa mám pripraviťa a aká je šanca donosť zdravé deťa bez nejakého poškodenia.5.Velmi pekne dakujem za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  može ísť o nepravideľné protilátky, nemusí ísť rovno o Rh systém. Protilátok je viacero skupín, sledujeme iba Rh, ktorá je najčastejšia. Budete múdrejšia po kontrole v nemocnici, kde Vám určia presne o čo sa jedná a podľa toho nariadia liečbu, alebo sledovanie. Viac Vám neporadím, mám málo informácii.