• protilátky v tehotenstve

    Dobrý deň, chcela by s om sa opýtať aká je hranica na titer protilátok RH v tehotenstve? Momentáĺne som v 35.tt - 2. tehotenstvo.Moja krvná skupina je 0 negatív, manžel má 0 pozitív. Moje 1. dieťatko má krvnú skupinu po manželovi 0 pozitív. Po pôrode mi nebola podaná Rhega a titer protilátok mi vystúpil na 1: 258.Môj gynekológ sa zatiaľ k tomuto stavu protilátok nevyjadril, informáciu som dostala iba telefonicky od sestričky z výsledkov. Mám čakať týždeň na poradňu, kedy som do nej oficiálne objednaná alebo navštíviť gynekológa skôr? Prosím poraďte mi. Zdá sa mi ten titer privysoký. Taktiež mi 33ttvyšiel pozitívny masívny nález na streptococca agalactiae.Hrozí mi predčasný cisársky pôrod?Ďakujem.Andrea

    Dobrý deň,
    ak máte takto vysokú hladinu protilátok je určite potrebné odber zopakovať čo najskor, či sa titer zvyšuje a ak áno, vhodné je predčasné ukončenie tehotnosti, stačí porod vyvolať, nemusíte mať cisársky rez.l
    Streptokok agalactiae s tým nemá nič spoločné, stačí podať antibiotiká za porodu.