• Rh protilátky v tehotenstve

    Dobrý den, som v 9 týždni a mám rh protilátky v krvi, preto ma volaju z gynekologie na dalše testy. Dosť tomu nerozumiem nakolko mám 10 ročnu dceru a tá ma krv po mne čiže A1 rh negative, jej otec bol B pozit. Rhegu som po porode nedostala , a vraj pri druhom porode mi nič nehrozí. Nemala som žiadne iné deťa ani interupciu alebo potrat a ani transfuziu krvi.Teraz som tehotná a mám protilátky v krvi , otec tohto dieťata je s krvnou skupinou A rh pozitive. Čo to pre mna a dieťa znamená? Hrozí tam poškodenie plodu, nakolko protilátky su v krvi dosť skoro??Prosím poradte mi čo sa v tomto prípade dá urobiť alebo na čo sa máme pripravť.Moj lekár je momentálne na dovolenke a sestrička sa o tom nejako moc baviť nechcela .Chcem len vedieť na čo sa mám pripraviťa a aká je šanca donosť zdravé deťa bez nejakého poškodenia.5.Velmi pekne dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    može ísť o nepravideľné protilátky, nemusí ísť rovno o Rh systém. Protilátok je viacero skupín, sledujeme iba Rh, ktorá je najčastejšia. Budete múdrejšia po kontrole v nemocnici, kde Vám určia presne o čo sa jedná a podľa toho nariadia liečbu, alebo sledovanie. Viac Vám neporadím, mám málo informácii.