Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • žalúdočná bublina

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, v 30 týždni som absolvovala USG , kde mi bolo povedané , že dieťa má žalúdočnú bublinu nápadnú - imponuje ako double bubble. Plodová voda eudhydramnion. Prosím Vás , čo to znamená. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  dvojitá žalúdočná bublina može znamenať nepriechodný dvanástnik, kedy sa tekutina hromadí nielen v žalúdku ale aj v dvanstniku, ale častejšie to neznamená nič. Vhodné sú kontroly a po porode to oznámiť peidatrovi, aby to sledoval.

Podobné otázky

 • Zaludol plodu

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry dEn, som v 31.tt a dnes na kontrole utz mi lekar povedal
  Ze nevidi zaludok plodu, ze je pravdepodobne prazdny.
  Je treba sa niecoho obavat? Ako dlho moze takyto jav trvat?
  Dotetaz bolo vsetko v uplnom piriadku. Dakujem

 • UZV a zaludocna bublina

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň Pán doktor. Prosím o zhodnotenie výsledkov UZV. BPD:50mm, HC:177mm, AC:167mm, Fl: 33mm - odp.20+6tt. Placenta predná stena, plodová voda v norme. Zhoršené akustické podmienky vyšetrenia. T.č. sa nezobrazuje žalúdok, ostatná morfológia plodu v norme. Kontrola o týždeň. Mám strach čo to znamená a aká by bola prognóza. Rozmery sú v norme? Ďakujem.

 • usg v 30tt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Prosím o vysvetlenie usg nálezu v 30tt. BPD-75mm,A+,P+,normohydramnion,ŽB prítomná,AC 250 mm,RI-0.710,BFC:0,placenta na zadnej stene,fundus,FL 55mm,pred.hmotnosť 1428gr.Nález sa lekárovi nepáčil,keď som ho žiadala o vysvetlenie čo sa deje,bol nepríjemný.Zaujímalo ho prečo som nepodstúpila amniocentézu veď by sme boli múdrejší.V 20 týž.som bola na morfologickom usg po pozit.triple teste-záver:okrem hyperechogenneho čreva nález v poriadku.Aký je váš názor na dnešné vyš.?Mám sa znepokojovať?Mám 34 rokov a chcela som si tehotenstvo vychutnať,no od samého začiatku sú to len stresy.Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  BPD rozmer hlavičky, A akcia srdca, P pohyby,normálne množstvo plodovej vdoy, ŽB žalúdočná bublina, AC obvod bruška, RI prietoky, BFC neviem, FL nožička, pred. predpokladná. Z uvedeného netuším o čo išlo. Ak ste mala pozitívny tripletest a hyperechogénne črevo tak je amniocentáza indikovaná.

 • žaludočná bublina

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  prosím Vás o radu, resp. o upokojenie... V piatok som bola na sono v 30.tt a doktor mi povedal, že nevidí žalúdočnú bublinu dieťaťka a objednal ma na opätovné sono za 3 týždne. Môžte mi prosím povedať čo to znamená? je možné, že dieťaťko bolo nejako otočené a preto to nebolo vidieť? v 20.tt bolo všetko v poriadku, teda aspom ma môj gynekolog na nič neupozornil. Prosím Vás o bližšie vysvetlenie, som veľmi vystrašená. Veľmi pekne ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak nie je prítomná žalúdočná bublina može mať plod problém s prehltanim plodovej vody, je potrebné ďalšie vyšetrenie, doležitý je aj ukazateľ množstva plodovej vody, ak je jej viac, potom to znamená, že sa hromadí a plod ju neprehĺta.
  Viditeľnosť bubliny nezávisí od polohy plodu, ale vačšinou sa jedná o planý poplach.