• žaludočná bublina

    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu, resp. o upokojenie... V piatok som bola na sono v 30.tt a doktor mi povedal, že nevidí žalúdočnú bublinu dieťaťka a objednal ma na opätovné sono za 3 týždne. Môžte mi prosím povedať čo to znamená? je možné, že dieťaťko bolo nejako otočené a preto to nebolo vidieť? v 20.tt bolo všetko v poriadku, teda aspom ma môj gynekolog na nič neupozornil. Prosím Vás o bližšie vysvetlenie, som veľmi vystrašená. Veľmi pekne ďakujem

    Dobrý deň,
    ak nie je prítomná žalúdočná bublina može mať plod problém s prehltanim plodovej vody, je potrebné ďalšie vyšetrenie, doležitý je aj ukazateľ množstva plodovej vody, ak je jej viac, potom to znamená, že sa hromadí a plod ju neprehĺta.
    Viditeľnosť bubliny nezávisí od polohy plodu, ale vačšinou sa jedná o planý poplach.