• testy

    Dobrý deň, chcela by som počuť Váš názor na výsledky zo skríningu . Výsledok pozitívny, zvýšené riziko downovho syndromu 1:250, riziko NTD 1:5300, testy boli robené v 16 týždni podľa PM, v 15. týždni podľa UZV, hodnoty: MS-AFP hodnota 10,77 ng/mL - 0,51 MoM, total hCG hodnota 33,820 kiu/L - 1,17 MoM. Môj gynekolog mi k tomuto nič viac nepovedal, odoslal ma na genetické vyšetrenie. Myslíte, že bude nutná amniocentéza? Mám 30 rokov a toto je moje tretie tehotenstvo. Dakujem

    Dobrý deň,
    amniocentézu navrhujeme pri riziko vyššom ako 1: 100, niekedy 1:200
    Ak je to medzi 1: 100 a 1:1000 možno navrhnúť iba dokladné ultrazvukové vyšetrenie so zameraním sa na tzv. minor markery, ktorých prítomnosť alebo neprítomnosť riziko zvýši alebo zníži.