• otehotnenie 2

    Dobrý večer, pán doktor, mám na vás jednu otázočku, s kamarátkami máme dlhú diskusiu a naše názory sa rozchádzajú, o tom či sa dá otehotnieť cez neplodné dni...Mohli by ste nám napísať vás názor, či je to možné? ďakujem.

    Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský Dobrý deň,
    áno je to možné, hlavne pred ovuláciou. Dobrý sex s orgazmom, može ovuláciu urýchliť aj o niekolko dní.

    ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ:-) a čo sa týka otehotnenia neskôr ako pred ovuláciou?... kamarátka mala poslednú ms 10.4. a otehotnela najskôr 10.5. (vie to naisto lebo muž chodí na turnusy), mohli to už byť neplodné dni? nemávala pravidlený cyklus, skôr jej to aj 2t meškávalo. Ďakujem:-)

    Dobrý deň,
    áno ovulácia može z roznych dovodov aj meškať, napríklad pri strese, chorobe a aj pri užívaní niektoých liekov.
    Preto je tzv. prirodzená antikoncepcia a Billingsova metoda nezmysel.