• KP

    pan doktor,dakujem za odpoved ohladom biometrii.Este by som sa chcela opytat na polohu baba KP.Do nemocnici mam ist v pondelok,tam rozhodnu,ako dalej.Je to dovod na cisarsky?Mam sa teraz nejako viac sledovat,hrozi nieco?Je mozne,ze sa este pretoci?Prepacte,ze vam davam tolko otazok.ale vobec neviem,co ma asi caka,co hrozi a adekvatne tomu stresujem.Dakujem krasne.Lubica

    Dobrý deň,
    naliehanie plodu zadočkom v termíne postihne cca. 4% tehotných. Vedenie porodu závisí na skúsenostiach porodnice, na jej zvyklostiach. Všeobecne platí, že ak je dieťa vačšie odhadom ako 3,5 kg, ak má nožičky pod zadočkom, alebo je pridružený ešte nejaký problém (stav po cisráskom reze, vyšší tlak, úzka panva) tak sa rodí cisarskym rezom. My nechávame aj rozhodnúť matku, žiaľ preto nám rastie počet cisárskych rezov pri naliehaní zadočkom.
    Nijako sa nestresujte a niejako sa nemusíte sledovať.