• test na tehotensku cukrovku

    Dobry den pan doktor,
    Vcera som bola na glukozovom zatazovom teste. Podla pokynov som doma vypila roztok 75g praskovej glukozy a 2,5 dcl vody. Moj zaludok ale nejako nezniesol ten roztok a asi polovicu som vyvratila. Vysledok z krvi bol - nizky cukor. Avsak v moci (odobraty pred testom) som mala zase velmi vysoky cukor, asi preto ze som vecer pred testom zjedla jahody s cukrom.
    Je vysledok testu pravdivy aj ked som glukozovy roztok vyvratila? Mam sa kvoli vysledku z mocu obavat, ze mam teh cukrovku a ziadat opakovanie testu? Nemam nadvahu, v rodine nemame ziadny vyskyt cukrovky, som v 25tt a doteraz som pribrala 6kg.
    dakujem za radu.
    Jana

    Dobrý deň,
    cukor v moči v tehotnosti býva, je to preto, že je vysoký prietok krvi obličkami a filtruje as viac cukru ako sa stačí vstrebať spat.
    Ak neznesiete test z cukrom, dá sa prípadne spraviť vyšetrenie 2 hodiny po normálnom jedle.