• Plod nerastie a nastal ubytok plodovej vody

    Dobry den,
    Som v 38. tyzdni tehotenstva a zistilo sa, ze plod nerastie (ma sklz zhruba 4 tyzdne) a nastal aj ubytok plodovej vody. Lekar mi odporucil nastupit do nemocnice, aby sa to mohlo dokladnejsie monitorovat.
    Doteraz som ziadne zdravotne problemy spojene s tehotenstvom nemala, citim sa vynikajuco, pohyby plodu sa mi javia adekvatne. Sledujem svoj prirastok hmotnosti a doteraz som pribrala 11-12 kil, tlak mam skor nizsi, opuchy koncatin iba minimalne.
    Ake rizika z tohto pre plod a pre mna vznikaju? Co moze byt pricinou daneho stavu?

    Dakujem za odpoved.
    Eva

    Dobrý deň,
    doležité je, či je plod symetrický a hlavne aké sú hodnoty prietokov. Zástava v raste a úbytok plodovej vody možu byť následkom nedostatočnej funkcie placenty, riešením je porod.