• Bolesť nohy a klbu

    Dobrý deň, p. doktor
    chcela by som sa spýtať, asi od 6. mesiaca mám bolesti v oblasti pravého klbu ktorá sa tahá až do óblasti stehna a kolena. Vôbec sa mi nedá noha zdvihnúť. chodím len o paličkách. Bola som sa vyšetrení aj u ortopéda ten povedal že to v tehotnosti býva doporučil mi suché teplé zábaly a paralen a po pôrode rengen. Po tomto teple sa to ešte zhoršilo. Bola som aj na reumatologii a neurologii. Tam mi povedali že to je pohybového rázu a doporučili mi od bolesti ibalgin 400. Teraz som v 34. týždni a neviem ako zvládnem pôrod. Môj gynekolog je toho názoru že mám íst rodiť spontáne ale ja mám strach že sa mi ten klb rozpadne.Čo by ste mi doporučili vy? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    v podstate by mal indikáciu na cisársky rez schváliť ordopéd na základe vyšetrenia. Rozhodujúce je, akú máte hybnosť v bedrovom klbe a či dáte nohy od seba. Panva ani klb sa porodom nerozpadne.
    Doporučujem znovu navštíviť ordopéda aby napísal sposob vedenia porodu.