• placenta praevia 3

    Dobrý den, som 4 týžden hospitalizovaná. Do nemocnice som prišla so silným krvácaním a po vyšetrení mi zistli vcestnú placentu, hovoria tomu placenta previa 3 a tiež že prekríva úplne pôrodné cesty. Som z toho dosť zúfalá lebo mi bolo povedané že budem v nemocnici až do konca. Teraz ukončujem 21 týžden tehotenstva. Krvácanie prestalo do týždna a odvtvedy sa chvalabohu neobjavilo. Bábo je OK aj veľkosťou zodpovedá 21 t.t. Je naozaj nutné ležť v nemocnici ešte 4 mesiace? Dostávam len askorutin a nič iné. Nemohla by som aj doma v klude ležať? Doktorka povedala že je to veľmi rizikové pre mna a ked dojde zase ku krvácaniu môžem vykrvácať a nebudú brať ohľad na plod a ukončia celé tehotenstvo malým cisárskym rezom a je aj možnosť na to že prídem aj o maternicu. Pobyt v nemocnici ma riadne ničí a tie 4 mesiace to je strašne vela mám doma 7 roč. chlapca. Inak v nemoc. môžem len ležať, wc a sprcha.Velmi pekne dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    je to vec prístupu, my nekrvácajúce pacientky poriadne poučíme a púšťame domov, s tým, že ak začnú znovu krvácať musia prísť. Ak dojde ku krvácaniu z odlučovania placenty tak je potreba tehotnosť ukončiť kedykoľvek na záchranu matky, ale nestáva sa to často.