• rovamycine

    Dobrý den po opakovyných odberoch krvi mi prišli výsledky že mi doznieva akútna toxopl. ktorú som prekonala. po USG po 20.týždni bolo podla gynekologa všetko v poriadku no infektolog aj gyn. odporučili odber plodovej vody. pri USG pred odberom zistili malý výpotok v dutine brušnej mojho bábatka a gynekolog odporučil nasadenie rovamycinu 3x1tab/á8hod. chcem sa spýtať čo je ten výpotok a či sa to dá liečiť a či to može sposobiť postihnutie bábatka a či je normálne že napriek USG nálezu a doporučeniu gyn. mi infektolog odmietol predpísať liek vraj až po výsledkoch z plodovej vody s vetou že: /za tri dni sa ešte nikomu nič nestalo a mám čakať/....Dakujem

    Dobrý deň,
    rovamycín je bezpečný a plod neohrozuje.
    Výpotok v dutine brušnej plodu by som musel vidieť, má to mnoho príčin, často sa nič nedeje, ale závisí na jeho množstve a lokalizácii. Pri toxoplazmoze plodu nebýva typický. POtrebný je dokladný ultrazvuk mozgu plodu a hlavne výsledky plodovej vody.