• uvaha

    Pan doktor, prave som si precitala Vasu reakciu na prispevok o tom, ci je rok dlha doba alebo nie. Chcela by som sa opytat, ci mate sam podobne skusenosti ako pisete, ze "netreba tlacit na pilu." Pre mna osobne je ten rok aj pol co mam za sebou teda strasnym obdobim, nakolko sme obaja zdravi, vsetky vysledky mame v poriadku, nikdy sme nemali nejake zavazne zdravotne problemy, sme chudi (nie vychudnuti), sportujeme, nefajcime, nepijeme (prilezitostne). Tak kde je problem, ak okolo vidim plno matiek fajciarok, fetacok, obeznych (dokonca mam dojem ze tie tucnejsie lahsie otehotneju). Fakt to nechapem, ale najhorsie je, ze to clovek necakal, o neplodnosti som za cely zivot ani poriadne nepocula a zrazu behom roka mam prestudovany cely internet, co sa tychto problemov tyka. V poslednych mesiacoch sa mi uz aj ten sex sprotivil, takze si myslim ze rok je skutocne DLHA DOBA ak nemate ziadne problemy a jednoducho to nejde. Dakujem, dufam ze prispevok nie je velmi dlhy...ako dobre ze som sa mohla niekomu vyrozpravat.

    Dobrý deň,
    ani netušíte, ako s Vami súhlasím. Čo mňa osobne veľmi trápi je, že táto situácia, práve kvoli jej stresujúcej a frustrujúcej povahe je často zneužívaná centrami asistovanej reprodukcie, pričom ich zásahy v prvých dvoch rokoch nezvyšujú šancu na otehotnenie.
    Rozmnožovací pud je najsilnejší, a nedá sa proti nemu účinne brániť. Niekedy veľmi pomože posedenie s psychológom, prípadne zmena priorít.
    Moja zubárka otehotnela po šiestich rokoch, pričom to brali ako to šlo, bez liečby iba pravideľný sex. Teraz si musím hľadať nového zubára, kurnik šopa, už aby porodila, dokojila a nastúpila.